HASIL PERTANDINGAN SEPAKBOLA 17-18 AGUSTUS 2018

0
15

HASIL PERTANDINGAN SEPAKBOLA 17-18 AGUSTUS 2018

England – Championship
FT Birmingham City 0 – 0 Swansea City

England – League 2
FT Notts County 0 – 4 Yeovil Town

Spain – LaLiga Santander
FT Girona 0 – 0 Real Valladolid
FT Real Betis 0 – 2 Levante

Spain – LaLiga 1|2|3
FT Cadiz 1 – 0 Almeria
FT Albacete 1 – 1 Deportivo La Coruna

Germany – Regionalliga Bayern
FT VfB Eichstaett 3 – 1 VfR Garching

FT Burghausen 1 – 2 Viktoria Aschaffenburg
FT SV Heimstetten 1 – 0 1860 Rosenheim

Germany – Regionalliga Nordost
FT Hertha Berlin II 3 – 0 FC Oberlausitz Neugersdorf

Germany – Regionalliga Südwest
FT Homburg 2 – 1 Mainz 05 II

Germany – Regionalliga West
FT Alemannia Aachen 2 – 2 SC Wiedenbrueck

Germany – DFB Cup
FT FC Schweinfurt 0 – 2 Schalke 04
FT Magdeburg 0 – 1 Darmstadt
AET Wehen 3 – 2 St. Pauli

France – Ligue 2
FT Auxerre 1 – 0 Nancy
FT Chateauroux 1 – 1 Red Star
FT GFC Ajaccio 2 – 0 Grenoble
FT Le Havre 0 – 0 Clermont Foot
FT Lorient 3 – 1 Valenciennes
FT Niort 1 – 1 Orleans
FT Paris FC 1 – 0 AS Beziers
FT Sochaux 2 – 0 Brest

France – National
FT Avranches 1 – 0 Pau
FT Chambly 0 – 0 Villefranche Beaujolais
FT Cholet 2 – 1 Quevilly
FT Drancy 1 – 2 Concarneau
FT Dunkerque 1 – 2 Le Mans
FT Entente SSG 0 – 0 Rodez
FT Laval 1 – 0 Bourg en Bresse Peronnas
FT Lyon la Duchere 1 – 0 Boulogne

Netherlands – Eerste Divisie
FT FC Dordrecht 0 – 0 Helmond Sport
FT FC Twente 2 – 1 Sparta Rotterdam
FT FC Volendam 1 – 2 FC Den Bosch
FT Go Ahead Eagles 5 – 0 Jong FC Utrecht
FT Jong PSV 2 – 1 FC Eindhoven
FT MVV Maastricht 0 – 2 TOP Oss
FT NEC Nijmegen 2 – 2 Cambuur
FT RKC Waalwijk 1 – 0 Telstar
FT Roda JC Kerkrade 2 – 1 Jong Ajax

Russia – 2nd Division:: west
FT Chertanovo Moscow 2 2 – 2 Torpedo Vladimir
FT Kolomna 1 – 3 Leningradets
FT FC Dolgoprudny 0 – 2 Tekstilshchik
FT Znamya 1 – 0 Dnepr Smolensk
FT Luki-Energiya 1 – 2 Lokomotiv-Kazanka Moscow
FT Murom 2 – 2 Veles Moscow

Russia – 2nd Division:: center
FT Metalurg Lypetsk 1 – 0 Dinamo Briansk
FT Khimik Novomoskovsk 1 – 0 FC Rotor Volgograd II
FT Kvant Obninsk 2 – 1 Saturn Ramenskoye
FT Sokol Saratov 0 – 2 Torpedo Moscow
FT FC Ryazan 2 – 0 Strogino
FT Salyut Belgorod 2 – 3 Khimki 2

Poland – 1st Liga
FT GKS Tychy 71 0 – 3 Stomil Olsztyn
FT Odra Opole 1 – 2 GKS Jastrzebie
FT Termalica Nieciecza 1 – 1 Sandecja Nowy Sacz
FT Chojniczanka Chojnice 1 – 1 Puszcza Niepolomice
FT Stal Mielec 0 – 1 Podbeskidzie Bielsko-Biala

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here