JADWAL PERTANDINGAN BOLA TANGGAL 13 – 14 JANUARY 2018

0
13

English Premier League
22:00 Chelsea vs Leicester
22:00 Crystal Palace vs Burnley
22:00 Huddersfield Town vs West Ham
22:00 Newcastle vs Swansea
22:00 Watford vs Southampton
22:00 West Brom vs Brighton Hove Albion
00:30 Tottenham Hotspur vs Everton

Spanish La Liga
19:00 Girona vs Las Palmas
22:15 Real Madrid vs Villarreal
00:30 Eibar vs Atl. Madrid
02:45 D. La Coruna vs Valencia

German Bundesliga
21:30 Augsburg vs Hamburg
21:30 Frankfurt vs Freiburg
21:30 Hannover vs Mainz
21:30 Stuttgart vs Hertha Berlin
21:30 Werder Bremen vs Hoffenheim

French Ligue 1
23:00 Rennes vs Marseille
02:00 Caen vs Lille
02:00 Dijon vs Metz
02:00 Montpellier vs Monaco
02:00 Nice vs Amiens
02:00 Troyes vs Bordeaux

Portugal Primeira Liga
01:15 Pacos Ferreira vs Maritimo
03:30 Braga vs Benfica

English League Championship
19:30 Cardiff vs Sunderland
22:00 Barnsley vs Wolverhampton
22:00 Birmingham vs Derby
22:00 Brentford vs Bolton
22:00 Bristol City vs Norwich
22:00 Burton Albion vs QPR
22:00 Hull City vs Reading
22:00 Ipswich vs Leeds
22:00 Middlesbrough vs Fulham
22:00 Millwall vs Preston
00:30 Nottingham Forest vs Aston Villa

Australia A-League
13:35 Wellington Phoenix vs Western SydneY
15:50 Melbourne Victory vs Perth Glory

Spain Segunda Liga
22:00 Barcelona B vs Valladolid
00:00 Almeria vs Gimnastic Tarragona
00:00 Sporting Gijon vs AD Alcorcon
02:00 Reus Deportiu vs Lugo
02:30 Zaragoza vs Tenerife

French Ligue 2
21:00 Lorient vs Ajaccio Gfco

English League One
22:00 Blackburn vs Shrewsbury
22:00 Blackpool vs Bristol Rovers
22:00 Bradford City vs Northampton Town
22:00 Bury vs Charlton
22:00 Doncaster Rovers vs Plymouth
22:00 Gillingham vs Rochdale
22:00 Milton Keynes Dons vs Wimbledon
22:00 Oldham vs Rotherham United
22:00 Portsmouth vs Scunthorpe Utd
22:00 Southend vs Fleetwood Town
22:00 Walsall vs Oxford United
22:00 Wigan vs Peterborough United

Greece Super League
20:00 Skoda Xanthi vs Platanias
22:15 Apollon Smirnis vs Panionios
00:30 Levadiakos vs Panathinaikos
20:00 Kerkyra vs PAOK Saloniki

English League Trophy
22:00Blyth Spartans vs Bromley
22:00 Bognor Regis Town vs Leyton Orient
22:00 Brackley Town vs Barrow
22:00 Dover Athletic vs Marine
22:00 East Thurrock United vs Chester
22:00 Ebbsfleet United vs Warrington Town
22:00 Gateshead vs Boreham Wood
22:00 Halifax Town vs Maidenhead United
22:00 Kidderminster Harriers vs Stockport County
22:00 Maidstone United vs Heybridge Swifts
22:00 Spennymoor Town vs Solihull Moors
22:00 St Albans City vs Harrogate Railway
22:00Sutton United vs Hendon
22:00Wealdstone vs Hereford UniteD
22:00 Weston Super Mare vs Workington

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here