JADWAL PERTANDINGAN SEPAKBOLA TANGGAL 07 – 08 OKTOBER 2018

0
29

JADWAL PERTANDINGAN SEPAKBOLA TANGGAL 07 – 08 OKTOBER 2018

USA Major League Soccer
06:30 Philadelphia Union vs Minnesota United
07:00 Dallas vs Orlando City
07:30 Kansas City vs LA Galaxy
08:00 Colorado Rapids vs Los Angeles
08:30 Real Salt Lake vs Portland Timbers
09:30 San Jose Earthquakes vs New York Red Bulls
00:00 DC United vs Chicago Fire

Brazil Serie A
07:00 Gremio vs Bahia BA

Chile Primera
06:00 Audax Italiano vs Union La Calera
03:30 San Luis Quillota vs CSD Antofagasta
06:00 Colo Colo vs Union Espanola
06:00 Curico Unido vs Everton

Colombia Primera A
05:30 Independiente Medellin vs Atletico Nacional Medellin
06:00 Deportivo Cali vs Patriotas
07:45 Aguilas Doradas vs Independiente Santa
05:15 Boyaca Chico vs America de Cali
05:15 Envigado vs Jaguares

Mexico Liga MX
07:00 Leon vs Morelia
07:10 Tigres UANL vs Club America
09:05 Chivas vs Pumas
09:35 Tijuana vs Queretaro
00:00 Toluca vs Pachuca
06:00 Puebla vs Lobos BUAP

Argentina Primera Division
06:0 Patronato vs Independiente
21:00 Banfield vs San Lorenzo
23:15 Atletico Tucuman vs Lanus
01:00 Rosario Central vs Union Santa
03:00 Talleres vs Belgrano
06:00 Racing Club vs Boca Juniors

English Premier League
18:00 Fulham vs Arsenal
20:15 Southampton vs Chelsea
22:30 Liverpool vs Manchester City

Spanish La Liga
17:00 Valladolid vs Huesca
21:15 Atl. Madrid vs Real Betis
23:30 Espanyol vs Villarreal
23:30 Sevilla vs Celta Vigo
01:45 Valencia vs Barcelona

Italian Serie A
17:30 Genoa vs Parma
20:00 AC Milan vs Chievo
20:00 Atalanta vs Sampdoria
20:00 Lazio vs Fiorentina
23:00 Napoli vs Sassuolo
01:30 Spal vs Inter Milan

German Bundesliga
18:30 Freiburg vs Leverkusen
20:30 Hoffenheim vs Frankfurt
23:00 RB Leipzig vs Nurnberg

English League Championship
19:30 Bristol City vs Sheffield Wednesday

French Ligue 1
20:00 Bordeaux vs Nantes
22:00 Marseille vs Caen
22:00 Monaco vs Rennes
02:00 Paris Saint Germain vs Lyon

Japan J-League
11:00 Kashima Antlers vs Kawasaki Frontale
11:05 Vegalta Sendai vs Urawa Red Diamonds
13:00 Shimizu S-Pulse vs Jubilo Iwata
14:00 Nagoya Grampus vs Tokyo

Korea K-League
12:00 Gyeongnam vs Jeju United
12:00 Sangju Sangmu vs Suwon Samsung
14:00 Ulsan Hyundai vs Jeonbuk Hyundai

China Super League
18:30 Shanghai East Asia vs Guizhou Hengfeng
18:35 Guangzhou Fuli vs Beijing Guoan

Dutch Eredivisie
17:15 Emmen vs Fortuna Sittard
19:30 Vitesse vs Heracles
19:30 Willem II vs Feyenoord
21:45 Ajax vs AZ Alkmaar

Italan Serie B
20:00 Brescia vs Padova
20:00 Livorno vs Spezia
02:00 Palermo vs Crotone

Spain Segunda Liga
17:00 Reus Deportiu vs Granada
21:00 Real Oviedo vs Albacete
23:00 D. La Coruna vs Malaga
23:00 Elche vs Lugo
01:00 Cadiz vs Gimnastic Tarragona

German 2.Bundesliga
18:30 Ingolstadt vs Paderborn
18:30 St. Pauli vs Sandhausen
18:30 Union Berlin vs Heidenheim
01:30 Koln vs Duisburg

Portugal Primeira Liga
21:00 Boavista vs Aves
23:30 Benfica vs Porto
02:00 Portimonense vs Sporting Lisbon

Russia Premier League
15:30 YENISEY KRASNOYARSK vs Spartak Moscow
18:00 Terek Grozny vs Anzhi Makhachkala
20:30 Zenit St. Petersburg vs Krasnodar
23:00 CSKA Moscow vs Lokomotiv Moscow

Turkey Super Lig
17:30 Yeni Malatyaspor vs Sivasspor
22:00 Fenerbahce vs Istanbul BB
23:00 Akhisar BldGeng vs Trabzonspor
00:30 Konyaspor vs Besiktas

Scotland Premier League
21:00 G.Rangers vs Heart of Midlothian
21:30 Saint Johnstone vs Celtic

Sweden Allsvenskan
20:00 Hacken BK vs Malmo
22:30 AIK Solna vs Orebro
22:30 Brommapojkarna vs Hammarby
22:30 IFK Norrkoping vs Djurgardens

Norway Eliteserien
23:00 Bodo Glimt vs Molde
23:00 Kristiansund vs Tromso IL
23:00 Odd Grenland vs Ranheim IL
23:00 Rosenborg BK vs Sandefjord
23:00 Start IK vs Sarpsborg
01:00 Brann vs Lillestrom

Denmark Superliga
17:00 Hobro vs Nordsjaelland
19:00 Horsens vs Esbjerg
21:00 FC Copenhagen vs Randers
23:00 Aalborg vs Brondby
01:00 Midtjylland vs Vendsyssel

Switzerland Super League
21:00 Grasshopper vs Lugano
21:00 Neuchatel Xamax vs Sion
21:00 Thun vs FC Zurich

Ukraine Premier League
18:00 Lviv vs Desna Chernihiv
21:00 Dinamo Kiev vs Olimpic Donetsk
21:00 Shaktar Donetsk vs Zorya
23:30 Vorskla Poltava vs Arsenal Kyiv

Greece Super League
20:00 Lamia vs OFI Crete
22:15 PAOK Saloniki vs Apollon Smirnis
23:00 Atromitos Athens vs PAS Giannina

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here